Android 10’da Bulunan Gizli Oyun Nasıl Etkinleştirilir?

Google, Easter Egg olmadan yeni bir Android sürümü yayınlamıyor. Bu gizli oyun rutinini her Android sürümünde yerine getiriyor. Kullanıcılar, Google’ın yeni Android sürümü Android 10‘u yayınlamasıyla işletim sisteminde bulunan yeni özellikleri ve gizli oyunu keşfetmeye çalıştı. Yeni sürümde; karanlık mod, gelişmiş özellikler, çeşitli gizlilik geliştirmeleri gibi birçok yenilik yer alırken yeni bir Easter Egg de bu sürümde yer aldı.

Dünden Bugüne Android’deki Gizli Oyunlar

Easter Egg, Android 2.3 Gingerbread sürümü ile beraber bir zombi resmiyle başladı. Ardından Android 3.0’da Tron: Legacy Movie’den esinlenilen bir bal arısı yer aldı. Android 4.0 ile birlikte Nyandroid karakteri Easter Egg oldu. Google, Android 4.1 ve 4.3 sürümlerinde Red Jelly Bean oyununu ekledi. Android 4.4 Kitkat sürümünde ise dönen bir K harfi eklenmişti. Heyecan verici Flappy Bird oyunu ise Android 5.0 Lollipop sürümü ile ortaya çıkmıştı. Android 6.0 ile yine benzer bir oyun karşımıza çıkmıştı. Bir kedi toplama oyunu olan “Android Neko” ise Android 7.0 Nougat sürümü ile sunulmuştu. Bir sonraki sürümde yüzen bir ahtapot animasyonu geldi ve ardından Android 9 ile birlikte renkli animasyon geldi.

Android 10’da Gizli Oyun Etkinleştirme

Android 10, bir Nonogram mantık bulmaca oyunu ile birlikte geliyor. Kullanıcının gizli resmi bulmak için kareleri doldurması gerekiyor. Tam olarak Android ile ilgili resimler içeren bir resim bulmaca oyunu gibi. Kullanıcı, ekranı döndürdükten sonra her iki tarafta da efsaneleri görebilir. Kullanıcıların boş zamanlarını değerlendirebileceği bir oyun bizlere sunulmuş durumda.

Adım Adım Android 10 Easter Egg Etkinleştirme

  1. Android 10 tabanlı akıllı telefonunuzdan ayarlara girin.
  2. Ayarlar menünüzde “Telefon Hakkında” bölümüne girin.
  3. Android sürümüne yani “Android 10” yazan yere art arda birkaç kere dokunun.
  4. Karşınıza “android 10” yazan bir pencere çıkacak.
  5. Burada Android 10 logosunda bulunan “1”e iki kez art arda dokunun.
  6. Daha sonra bu “1” rakamını Q harfinin alttaki çubuğu şeklinde döndürüp O harfinin içine sürükleyin.
  7. Bu işlemlerden sonra “Android” logosuna tıkladığınızda Nonogram oyunu açılmış olacaktır.

Android 10’da gizli bulmaca oyununun kilidini başarıyla açtınız. Android 10’daki bu gizli oyun hakındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar aracılığıyla bize bildirin.

Kaynak

Bir yanıt yazın