Huawei Nova 5T Modeli Mayıs Ayı Güvenlik Güncellemesi Alıyor

Huawei Nova 5T modeli, gelişmiş sistem güvenliğini sağlamak için Mayıs ayı güvenlik yaması güncellemesini alıyor. En yeni Android düzeltmesi güncellenmiş EMUI sürümü ile birlikte gelmektedir.

Nova 5T, EMUI 10.1 güncellemesi için test ediliyor. Güney Doğru Asya bölgesindeki Huawei Nova 5T kullanıcıları için EMUI 10.1 beta test sürümü gönderilmiş durumda. Bu kullanıcılar beta sürümünü test edecek ve herhangi bir sorun ile rastlanmadığı taktirde global Nova 5T kullanıcıları için EMUI 10.1’in stabil sürümü yayınlanacak.

Yeni güvenlik güncellemesi ile birlikte Mayıs 2020’de yayınlanan güvenlik yamaları cihaza gelmektedir. Bu yeni Mayıs 2020 güvenlik güncellemesi, Huawei modelini güvenlik açıklarına karşı daha da korunaklı hale getirmektedir.

Yeni yamada 2 kritik, 22 yüksek ve 2 orta seviye güvenlik sorunu düzeltilmektedir. Aynı zamanda çeşitli hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı özellikler konusunda da çeşitli iyileştirmeler bu güncellemede Nova 5T cihazlarına sunulmaktadır.

Huawei Nova 5T Mayıs 2020 güvenlik güncellemesi EMUI 10.0.0.211 sürüm numarası ile kullanıcılara gönderilmektedir. Paylaşılan ekran görüntüsünde de yeni güncellemenin paket boyutunun 128MB civarında olduğu görülüyor.

Huawei, yeni EMUI güncellemesini ülkeye ve bölgelere göre farklı dosya boyutlarında gönderebilmektedir. Bu yüzden size gelen güncellemenin boyutu farklı olabilir. Aynı zamanda güncelleme toplu halde yayınlandığından dolayı sizin cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir.

Huawei Nova 5T Modeli Mayıs Ayı Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu güncellemeyi yapabilmeniz için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri bölümüne girmek. İkincisi ise HiCare uygulaması üzerinden bu güncellemeyi kurmak.

İlk yöntemden bahsetmek gerekirse. İlk önce cihaz ayarları ve buradan sistem güncellemeleri sekmesine giriyorsunuz. Ardından yazılım güncellemelerine girip “güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklıyorsunuz ve burada güncelleme var ise güncelliyorsunuz.

İkinci yöntemde ise HiCare destek uygulamasını açıyorsunuz. Buradan hizmetler sekmesine girip güncelleme bölümüne tıklıyorsunuz. Yine burada da “güncellemeleri kontrol et” seçeneğini seçiyorsunuz. Eğer güncelle var ise onaylayıp buradan yeni güncellemeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

“Huawei Nova 5T Modeli Mayıs Ayı Güvenlik Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın