Xiaomi Tarafından Galaxy Z Flip Benzeri Katlanabilir Telefon Gelebilir

Xiaomi, Galaxy Fold gibi cihazlar piyasaya sürüldükten sonra bir katlanabilir telefon konsept cihazı sergiledi. Ancak daha sonrasında bu cihaza dair herhangi bir gelişme göremedik. Birçok patent başvurusu, şirketin farklı formlarda katlanabilir telefon tasarımları üzerinde çalışmalar yürüttüğünü ortaya koydu. Ayrıca bazı kişiler, Xiaomi tarafından Galaxy Z Flip benzeri katlanabilir telefon modeli gelebileceğini iddia ediyor.

Akıllı telefonlarla ilgili konsept tasarımlar hazırlayan Waqar Khan isimli tasarımcı, Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonunun neye benzeyebileceğinin render görüntülerini oluşturdu. Görüntülerden de görebileceğiniz gibi bu render, Xiaomi’nin Kasım 2019’da aldığı patent tasarımına dayanan bir cihazı sergiliyor.

Bu cihaz tıpki Z Flip modelinde de olduğu gibi bildirimleri ve saati gösteren küçük bir ekrana sahip olacak. Cihazın normal ekranı ise açıldığı zaman standart bir akıllı telefon gibi kullanılabilecek. Cihazın katlanabilir yapısı daha kolay taşınabilmeyi sağlayacak ve esnek OLED ekranın korunmasına olanak tanıyacak.

Xiaomi’nin böyle bir cihazı tanıtması yüksek olasılıkla beklenen bir şey. ZDNet, Xiaomi’nin Samsung’dan katlanabilir tipte esnek OLED ekran siparişi verdiğini belirtti. Paylaşılan haberde LG Display ile benzer bir siparişin verildiği de açıklandı. Xiaomi’nin Samsung tarafından üretilen panellere yönelmesinin sebebinin şu anda BOE ve CSOT tarafından üretilen katlanabilir panellerin daha düşük kalitede olması olarak düşünülüyor.

Xiaomi’nin 2020 yılının ikinci yarısında katlanabilir bir akıllı telefonun seri üretimine başlaması bekleniyor. Bu cihazın donanımsal ve teknik özelliklerine dair henüz net bir bilgi yok.

“Xiaomi Tarafından Galaxy Z Flip Benzeri Katlanabilir Telefon Gelebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın