Qualcomm Gelecek Ay Snapdragon 865+ Yonga Setini Tanıtabilir

Qualcomm, geçtiğimiz sene Temmuz ayında Snapdragon 855+ amiral gemisi yonga setini duyurmuştu. Popüler analizci Ice Universe tarafından paylaşılan bir gönderiye göre Qualcomm, önümüzdeki ay Snapdragon 865+ yonga setini duyurabilir.

Ice Universe, Weibo sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile bu iddiayı ortaya attı. Ünlü analizcinin yaptığı paylaşımlar ve sızıntılar genellikle doğru çıkmaktadır. Bu nedenle Qualcomm tarafından Temmuz ayında yeni bir mobil yonga seti tanıtılmasını bekleyebiliriz.

Bu yılın Şubat ayının başlarında, yine ünlü bir analizci olan Digital Chat Station tarafından Qualcomm’un yılın üçüncü çeyreğinde yeni Snapdragon 865+’ı tanıtacağı belirtilmişti. Geçen sene tanıtılan Snapdragon 855+’ın lansman tarihini göz önüne aldığımızda, yeni nesil yonga setinin önümüzdeki ay tanıtılacak olması pek de sürpriz olmayacaktır.

Geçen yıl tanıtılan Snapdragon’ın 855+ modelinde olduğu gibi, Snapdragon 865’ten Snapdragon 865+’a geçişte de çok büyük değişiklikler ve önemli performans artışı beklenmemelidir. Snapdragon’ın standart 865 modelinin çalışma hızı 2.84GHz değerinde iken Snapdragon’ın yeni nesil 865+’ın ise çalışma hızı 3.09GHz değerinde olacaktır.

Henüz yeni Snapdragon 865’in “Plus” varyantlı yonga setiyle sürülecek olan akıllı telefon modellerinin listesine sahip değiliz. Ancak ortaya çıkan sızıntılar doğrultusunda ASUS’un yaklaşan ROG Phone 3 modelinin bu yonga setiyle gelme olasılığın oldukça yüksek olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca geçen sene tanıtılan ROG Phone 2’nin Snapdragon’ın 855+ yomgasını kullanan ilk model olması da bu iddiaları güçlendiriyor.

“Qualcomm Gelecek Ay Snapdragon 865+ Yonga Setini Tanıtabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın