Nisan Ayında En İyi Performans Gösteren Üst ve Orta Sınıf Telefonlar

Mobil cihazlar konusunda popüler kıyaslama ve puanlandırma platformu olan AnTuTu, Nisan ayında en iyi performans gösteren üst sınıf ve orta sınıf akıllı telefon modellerinin listesini paylaştı. Amiral gemisi modellerin olduğu listeye baktığımız zaman Snapdragon 865 yonga seti kullanan cihazların hakimiyetini görüyoruz. Listenin en tepesinde ise Xiaomi’nin Mi 10 Pro modeli bulunuyor. Orta seviye cihazların olduğu listede ise zirveye Kirin 810 işlemcili Huawei Nova 7i modeli oturmuş durumda.

Nisan Ayında En İyi Performans Gösteren 10 Amiral Gemisi Telefon Modeli

Yazı içine eklediğimiz listeden de görülebileceği gibi Xiaomi Mi 10 Pro, OnePlus 8 Pro ve Xiaomi Mi 10 modelleri sırasıyla ilk 3 sırada kendilerine yer buluyor. AnTuTu test kriterleri ile puanlanan bu cihazlar sırasıyla ortalama olarak 593.769, 582.267 ve 580.027 skor elde etmiş durumdalar.

Samsung’un Exynos 990 destekli Galaxy S20 Ultra 5G modeli dördüncü sırada kendine yer bulurken Galaxy S20+ 5G modeli ise beşinci sırada bulunuyor. Altıncı sırada Asus’un ROG Phone 2 modelini görüyoruz. Yedinci ve sekizinci sırada ise Samsung’un 5G desteği bulunmayan Galaxy S20+ ve 5G desteği bulunan Galaxy S20 5G modelleri geliyor.

Listenin son iki basamağında ise OnePlus’un amiral gemisi modelleri görünüyor. Her iki model de gücünü Qualcomm’un Snapdragon 855+ yonga setinden alıyor. Dokuzuncu sırada OnePlus 7T ve son sırada ise OnePlus 7T Pro’yu görüyoruz.

Nisan Ayının En İyi Performans Gösteren 10 Orta Sınıf Telefon Modeli

AnTuTu’da en iyi performans gösteren orta sınıf modellere baktığımızda Huawei Nova 7i modelinin liderliğini görüyoruz. Bu modeli ikinci sırada Redmi Note 8 Pro ve üçüncü sırada Realme 6 takip etmektedir. Redmi ve Realme’nin bu modelleri Helio G90T yonga setinden güç almakta.

Dördüncü ve beşinci sırada ise sırasıyla Realme 6 Pro ve Redmi Note 9S modelleri geliyor. Bu iki model de Qualcomm’un Snapdragon 720G yonga seti ile destekleniyor. Listede geriye kalan son beş telefon modelinin tamamı ise Qualcomm Snapdragon 730G yonga setinden güç alıyor.

AnTuTu Nisan ayı en iyi performans gösteren orta sınıf akıllı telefon modelleri listesinin son 5 sırasında sırasıyla Realme X2, Xiaomi Mi 9T, Samsung Galaxy A80, Galaxy A71 ve Xiaomi Mi Note 10 geliyor.

“Nisan Ayında En İyi Performans Gösteren Üst ve Orta Sınıf Telefonlar” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın