Kullanışlı Dekorasyon Fikirleri

 Ev, ofis, oda veya herhangi bir yerde yürütülen dekorasyon çalışması insanın kendine bir ortam yaratma çabasıdır. Bu yüzden, dekorasyon yapılan ortamın havası, görünümü ve insana verdiği hissiyat çok önemli bir yere sahiptir. Dekorasyonun estetik katkılarının yanı sıra kullanışlı fikirler sayesinde kişilere birçok farklı konuda yardımcı olacak bir etkiye de sahiptir. 

Mobilya Seçimi

Mobilyalar, dekorasyon sürecinde tamamlayıcı ve vazgeçilmez parçalar arasında yer almaktadır. Kişinin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak mobilya seçimi değişiklik gösterebilir. Mobilyaların kullanılacağı alanlar göz önünde bulundurularak farklı ebat ve modellerde mobilya tekerleği tercih edilmesi daha iyi olacaktır. Tekerlekli mobilyalar seçmek kullanıcılara birçok konuda kullanım  kolaylığı sağlayacaktır. Büyük alanlarda tekerlek içeren mobilyalar sayesinde eşyaların yeri rahatlıkla yer değiştirilebilir. Ayrıca, dekorasyonu tamamlamak için tekerli masa ve sehpa tercih ederek havalı bir görünüm yaratılabilir. 

Canlı Renk Tercihleriyle Şıklık Katın

Bulunduğunuz ortamı  sıkıcı ve boğucu bir havadan kurtarmak için canlı renkler tercih edilmelidir. Mobilyalara uygun canlı renklerde duvarlar oluşturulabilir. Ek  olarak, dekore edilecek her oda ayrı bir renge boyanabilir veya her duvar için ayrı bir  konsept belirlenerek farklı renkler, çizimler, desenlerle şekillendirilebilir.

Minimal Tasarımla İşlevselliği ve Tarzı Birarada Yaşayın

Küçük alanlarda dekorasyon yapmak zor gibi gözükse de doğru eşya tercihleriyle tarz bir görünüm yakalamak mümkün. Öncelikle alanın dar olmasından dolayı tercih edilecek her eşya belirli bir amaca hizmet etmelidir. Örneğin, teker içeren masa, sehpa ve mobilya kullanmak kolay hareket ettirme özelliği sayesinde kişilere depolama alanı açısından da kolaylık sağlayacaktır. Abartısız aksesuar seçimleri sayesinde koltuk kırlentleri, halılar perdeler ve biblolar vb. gibi şık bir tasarım oluşturulabilir. Minimal dekorasyon kişilere birçok konuda işlevsellik sağlarken tarz bir görünüm yaratılmasına imkan sağlamaktadır. 

Bitki ve Çiçeklerle Doğadan Kopmayın

Kişiden kişiye değişse de evde çiçek veya bitki yetiştirmek hoş bir görüntü sağlamaya yardımcı olacaktır. Bitki yetiştiriciliği vakit geçirmek için güzel bir hobi olmasının yanı sıra estetik olarak da dekorasyon ürünü olarak kullanılabilir. İç alanlarda tavana asılan saksı bitkileri ile farklı ve özgün bir görünüm oluşturulabilir. Ek olarak, hareket edebilen tekerlek içeren stantlara yerleştirilerek doğadan kopmadan şık ve benzersiz bir atmosfer yaratılabilir. 

Sürdürülebilir Yaşamın Bir Parçası Olun

Dekorasyon sürecinin en önemli parçası yaratıcı olmaktadır. Bir süredir kullanılmayan, kırılan veya eskiyen eşyaları tekrar yeni bir forma getirilebilir. Bu sayede benzersiz bir ürün ortaya çıkarmanın yanı sıra sürdürülebilir modanın da bir parçası olunabilir. Kırılmış cam bardak, tabak, şişe kapakları, eskiyen oyuncak tekerlek gibi farklı ürünleri birleştirerek özgün bir ürün oluşturulabilir.

Farklı Aksesuar Seçimleriyle Özgün Bir Tarz Yaratın

Dekorasyon sürecinde kişiye bir yerin iyi ve güzel hissettirmesi için bu alanın hikayeye, kimliğe sahip olması gerekmektedir. Boya,mobilya, bitki ve diğer bütün unsurlar tamamlandıktan sonra kişinin isteklerine bağlı olarak kendinden parçalara, farklı aksesuarlara yer vermelidir. Mum, tütsü tablo, poster veya kitaplık gibi birçok farklı aksesuar ile özgün bir tarz yaratılabilir. 

Bir yanıt yazın