iPhone Modelleri 2023’e Kadar Qualcomm’un 5G Modemini Kullanacak

Apple, geçen sene Intel’in hücresel modem bölümünü 1 milyar dolara satın almıştı. Ancak görünüşe göre şirket gelecekte Qualcomm’un 5G modemlerini iPhone modelleri için kullanmaya devam etmeyi planlıyor. Ancak elbette sonsuza kadar değil.

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu tarafından yayınlanan bir belgeye göre, teknoloji devi Apple en az 2023 yılına kadar Qualcomm’un hücresel modemlerini kullanacak. Bu belgeye göre şirket ilk 5G destekli akıllı telefonunu bu yıl piyasa sürecek. iPhone 12’de Qualcomm’un Snapdragon x55 modemi ile birlikte geleceği söyleniyor.

Apple’ın 2023 sonrasında ne yapacağı şu anda belirsizliğini koruyor. Şirketin Qualcomm gibi önde gelen yonga üreticilerinin modelleri karşısında rekabetçi bir hücresel modem geliştirmesi için zamana ihtiyacı var. Intel’in modem bölümünün satın alınması 5G yongalar konusunda Apple’ın Qualcomm’a olan bağımlılığını azaltsa da, en az dört yıl boyunca Qualcomm modeller ile yoluna devam edecek.

Bu arada, önümüzdeki yıllar için Qualcomm modemlerini kullanacak olsa da Apple 5G antenlerini kendi tasarımlarından kullanabilir. Bunun nedeni yakın zamanda yayınlanan rapora göre, Qualcomm tarafından sunulan QTM 525 milimetre dalgalı anten modülü şirketin tasarımsal anlayışına uymadı. Apple yeni nesil amiral gemisi iPhone modelleri için şık endüstriyel tasarıma sahip antenler kullanmak istiyor.

Sizce Apple 2023’ten sonra 5G modemler konusunda yoluna nasıl devam edecek? Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın