EMUI 10.1 Kararlı Sürümü 13 Huawei ve Honor Modeli İçin Yayınlandı

Çinli teknoloji devi Huawei, akıllı telefon modelleri için en yeni güncellemeleri sunmaya devam ediyor. Şirket bu sefer EMUI 10.1 kararlı sürümü 13 Huawei ve Honor modeli için yayınladı. Birçok modelin beta sürecine dahil olduğu bu güncellemenin kararlı yani stabil sürümü Çin’deki kullanıcılar için kullanıma sunuldu.

Şirket daha önceden EMUI 10.1 Beta sürümünü alacak Huawei ve Honor modellerini açıklamıştı. Şimdi ise resmi olarak bu güncellemenin kararlı sürümünü alacak 13 akıllı telefon modelini açıkladı.

EMUI 10.1 Kararlı Sürümü Alan Cihazlar:

Şirketin paylaştığı afişte yer alan modeller ise şu şekilde: Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X 4G, Mate 20X 5G, Mate 20 RS Porsche Design, Huawei nova 5 Pro, Huawei Tablet M6 (8,4 inç), Huawei Tablet M6 (10,8 inç), Huawei Tablet M6 (en üst versiyonu), Honor 20, Honor 20 PRO, Honor V20 ve Honor Magic 2.

EMUI 10.1 ile birlikte birçok yeni özellik de kullanıcıların kullanımına sunuluyor. Kamera noktasında derinlik hissini artıran bazı detaylar bu güncelleme ile geliyor. Aynı zamanda bölünmüş ekran özelliği de EMUI’ın en son kararlı sürümü ile birlikte cihazlara ekleniyor.

Yeni bölünmüş ekran özelliği ile aynı anda iki uygulamayı cihazınızda aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Android tabanlı cihazlarda uzun süredir olan bu özellik nihayet Huawei’nin özelleştirilmiş arayüzünde de kendine yer bulmuş durumda.

Bu güncelleme şu anda sadece Çin’deki cihazlar için kullanıma sunulmuştur. Kısa süre sonra yeni bir küresel versiyon ile birlikte EMUI 10.1’in kararlı sürümü global kullanıcılar için de kullanıma sunulacak. Huawei bu konuda oldukça hızlı davranacağını belirtiyor.

Huawei’nin P30 serisini merak edenler olacaktır. Bu serideki cihazlar bahsettiğimiz güncellemeyi yaklaşık bir hafta önce zaten aldı. Yeni güncelleme ile birlikte bu seriye Huawei MeeTime görüntülü konuşma uygulaması, güncellenmiş Huawei Video uygulaması, Huawei Celia sesli asistan ve her zaman açık ekran stili de dahil olmak üzere birçok yenilik eklendi.

“EMUI 10.1 Kararlı Sürümü 13 Huawei ve Honor Modeli İçin Yayınlandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın