Redmi 10X Modeli, Google Play Console’da Ortaya Çıktı!

Son günlerde Redmi 10X modeli ile ilgili birçok spekülasyon ortalıkta dolanıyor. Bu söylentiler dışında bu hafta itibariyle bazı özellikler kesinlik kazanmış durumda. Daha önceden Redmi’nin 10X modeli bazı sertifikasyon listelerinde kendini göstermişti. Şimdi ise yeni bir rapor, cihazın Google Play Console’da bazı temel özellikleri ile listelendiğini ortaya koyuyor.

91Mobiles’ın haberine göre, Redmi 10X Google’ın Play Console platformunda kendine yer bulmuş durumdu. Bu cihazın daha önceden küresel olarak tanıtılan Redmi Note 9 modelinin yeniden markalanmış bir versiyonu olduğu söylendi. Ancak listeye baktığımız zaman bu cihazın Redmi Note 9 modeline göre bazı özellikler bakımından farklı olduğunu görüyoruz.

Listede cihazın 1080 x 2340 çözünürlüğünde FullHD+ ekran ile geleceği belirtiliyor. Cihazın tasarım ayrıntıları ile ilgili birçok detay zaten Çin’deki bazı perakende alışveriş sitelerinde listelenmişti. Tasarım konusunda cihazın Redmi Note 9’a ile oldukça benzer olması bekleniyor. Cihazın ekranının sol üst köşesinde ön kamera için bir delik de göze çarpıyor.

Redmi 10X’in gücünü Meditek’in Helio G70 yonga setinden alacağı söyleniyor. Yonga seti konusunda Redmi Note 9‘da bulunan G85’i göz önünde bulundurduğumuzda bir düşüş söz konusudur. Bunun yanında cihazdaki G70 yonga setine ek Mali G52 grafik işleme birimi yer alacaktır.

Tüm bu donanımsal özelliklerin yanında cihazda 4GB RAM bulunacak. Bu bellek miktarı bütçe odaklı bir cihaz için kabul edilebilir. Bunun birlikte bütçesini biraz daha zorlayabilecekler için daha yüksek depolama ve daha yüksek belleğe sahip versiyonların da piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

Akıllı telefonun Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkacağı belirtiliyor. Ayrıca Xiaomi’nin yakın zamanda tanıttığı yeni MIUI 12 arayüzünün de cihazda ön yüklü olarak bulunması şaşırtıcı olmayacaktır. Cihaza dair tüm bilinen bilgiler bu kadardı. Telefonun tanıtım tarihi ise hala belirsizliğini koruyor ancak yakın zamanda tanıtılacağını belirtebiliriz.

“Redmi 10X Modeli, Google Play Console’da Ortaya Çıktı!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın